בנג'מין: טריילר ממיס לדרמדי הגאה של סיימון אמסטל ~ אוהבים ואופים ברומן גרפי מקסים ~ לובסטרים לארוחת הערב ~ סוכריית פופ ניוזילנדית

~

1. בנג'מין: טריילר ממיס לדרמדי של סיימון אמסטל

בממואר הכנה והמשעשע שיצא לאחרונה בכריכה רכה "הצילו!", חולק סיימון אמסטל את חוויית הנשיקה הראשונה שלו עם בן אותו המין. זה קרה כאשר פקד לראשונה מועדון לילה בפריז בגיל 18. הוא ראה בחור צרפתי חמוד, נגע לו בכתף וביקש ממנו נשיקה. הבחור הסכים. באותו רגע כבר לא היה לו ספק שהוא גיי. אבל אז הצרפתי נאלץ להתחפף "מבלי שהיה לו מושג מה עשה לי". כעבור חצי שעה, אמסטל פגש בחור אחר, פחות חמוד אך דובר אנגלית, ואיבד אתו את בתוליו.

הקומיקאי הבריטי כותב בצער כי לו היה נשאר עם הבחור הצרפתי שנישק באותו הערב, הוא ודאי היה שב הביתה ויוצא מיד מהארון. אך החוויה שעבר עם הבחור השני, שהייתה פחות מוצלחת בשל היעדר כימיה, הורידה לו מההתלהבות ומנעה ממנו לגעת באדם נוסף במשך שלוש שנים.

זה אולי מסביר מדוע בסרטו העלילתי הראשון "בנג'מין", קולין מורגן (שמגלם פחות או יותר את אמסטל עצמו) נופל שדוד לרגליו של בחור צרפתי. פניקס ברוסאר, בתפקיד מושא אהבתו של הגיבור, נראה חלומי מתמיד וכל הטריילר הענוג הזה בכלל ממיס את הנשמה. הסרט יעלה לאקרנים בבריטניה ב־15 במארס – כחצי שנה לאחר שערך את בכורתו בפסטיבל BFI בלונדון. המפגש המבדר שנערך עם הקהל בתום ההקרנה ההיא אגב, שווה צפייה בפני עצמו.

~

2. אוהבים ואופים: הצצה לרומן הגרפי הגאה "בלום", מאת קווין פאנטה וסוואנה גאנושו

טוב, גם זה נראה חמוד לאללה. אחרי סרט הביכורים הנהדר של אופיר ראול גרייצר, ז'אנר ההומואים האופים זוכה בחיזוק נוסף עם הרומן הגרפי הטרי "Bloom".

במרכז העלילה: מוסיקאי צעיר בשם ארי, שסיים זה עתה את לימודיו בתיכון, מת להתחפף אל העיר הגדולה ולנטוש את עבודתו במאפייה למודת הקשיים של הוריו. לשם כך עליו למצוא מחליף ראוי שיאייש את מקומו בעסק המשפחתי. בין המועמדים לתפקיד הוא פוגש בהקטור – בחור קליל שאוהב אפייה. לאורך 368 עמודים, בין להט התנורים והלחמים התופחים, גם היחסים ביניהם עולים טמפרטורה.

"בלום", שראה אור בכריכה רכה ב־29 בינואר השנה, נכתב בידי קווין פּאנטה (Kevin Panetta) ואויר בידי האמנית סוואנה גאנושו (Savanna Ganucheau) – יוצרת הווב־קומיקס "ג'ורג' וג'וני", שעלה לרשת ב־2015. באתר למבדה מספקים הצצה לכמה עמודים חביבים מתוכו, והתרשמות נוספת ניתן לגבש במקמילן. הוא פורסם בהוצאת First Second, ומחירו בחנויות הקומיקס בישראל עומד על 90 שקלים. אם מישהו תוהה על מתנת יומולדת עבורי, ראו זאת כרמז דק (בעובי שק).

~

3. לובסטר דינר / בימוי: גרגוריו פראנצ'טי / איטליה, ארה"ב / 2018

יחסי חברות מחוספסים יותר, נפרשים בסרט האיטלקי הקצר "לובסטר דינר", שכתב וביים גרגוריו פראנצ'טי. הסרט, שהוקרן אשתקד בפסטיבל ברלין וזכה בציון לשבח מטעם חבר השופטים במסגרת +Generation K, מטפל ברגישות בדינמיקה הטעונה שמתקיימת בין שני מתבגרים ממעמדות שונים. האחד, בן להורים מבוססים אך עסוקים מכדי להקדיש לו תשומת לב; השני, בעל חכמת רחוב המתגורר עם משפחתו בבית צנוע אך סוער וחם יותר. ארוחת הערב שעומדת במרכז הסרט, הופכת לזירה המעוררת מתחים ואמוציות בשל פריווילגיות וחסכים החבויים במערכת היחסים בין השניים.

פראנצ'טי, שנולד וגדל ברומא, למד קולנוע במוסדות אקדמיים בניו יורק ובלונדון, וברשימת הקרדיטים שלו ניתן למצוא תפקידים טכניים שמילא על הסטים של נוח באומבך ("פרנסס הא") וגאי מאדין ("חור מנעול"). "לובסטר דינר" הוא סרט הגמר שלו.

~

4. פופ חדר שינה: האלבום החדש של פיקל דרלינג ימתיק לכם את היום

כך הולך הבית האחרון בשיר מחזור שטיפה סחיטה / ניקולס קייג', מתוך האלבום החדש של פיקל דרלינג, בתרגום חופשי:

"אני רוצה להישאר ולצפות בסרט ההוא עם ניקולס קייג', על האיש שננשך על־ידי עטלף, בטלוויזיה שלי בדירה; אני פוחד שחבריי ילמדו לנהוג, האם עדיין יזדקקו לי לטרמפים? אני רק רוצה חבר שיהיה שם לצדי; אני לא צריך שישלמו לי על עצי ההסקה שרכשתי מכספי, כי אני לא רוצה את הכסף, אני רק רוצה רצפה חמה; מה אם איש לא יאהב את המוסיקה שלי? מה אעשה כדי להמשיך להפיק גאווה? יש לי תואר במוסיקה והוא חסר כל ערך; שבוע הבא אמות בשיטפון, אחזיק את ראשי כשפני באמבטיה, נשימה מאוויר השירותים תהיה עבורי האחרונה; עבורך, אכבוש את מחלת הים הכרונית שלי ואפליג בספינת תסאוס, אתנגש בסלעים ואפצח אותה לגורמים; אקום כישו כעבור שלושה ימים; מים יקרעו כשהחוף יבוא לברכנו; אורות שירותים יהפכו אוטוקינטיים; אפול שוב לרצפה, הפריים יקפא; הסצנה האחרונה ב'400 המלקות', אבל בלי נער צרפתי שירוץ, ידפוק פוזה; כי הדם שלי זורם כשהרצפה חובטת באפי; אני מת כשפני אל המרצפות הרטובות, לבדי; קיר רביעי נשבר במצלמת הטלפון שלי; אני גמור!"

רחמים עצמיים, חששות ואהבות (אבל לא רק) ממלאים את אלבום הלואו־פיי המתקתק "ביגנס" – פופ חדר שינה, אינטימי ומעט ילדותי, של לוקאס מאיו הניו זילנדי, הידוע בכינויו "פיקל דרלינג". עם כתיבה סופר חמודה, קול קטנטן ולחנים ממתקיים, "ביגנס" התגלה כגלולה הכי נכונה לפתוח איתה את 2019. העובדה שהוא כולל סימפול של פיליפ סימור הופמן מסצנה חזקה ב"סינקדוכה, ניו יורק" (בשיר Mouthful), מזכה אותו אוטומטית בכרטיס לגמר כלשהו מבחינתי.

פוסט זה פורסם בקטגוריה בקרוב!, גאווה ודעה - קולנוע קווירי, מוסיקה, ספרות גאה, סרטים קצרים, קולנוע איטלקי, קולנוע בריטי, קומיקס. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על בנג'מין: טריילר ממיס לדרמדי הגאה של סיימון אמסטל ~ אוהבים ואופים ברומן גרפי מקסים ~ לובסטרים לארוחת הערב ~ סוכריית פופ ניוזילנדית

 1. רקאני הגיב:

  אני כל כך שמח שיש מישהו ברחבי האינטרנט בעברית שמתלהב מסיימון אמסטל כמוני! הסדרה שלו grandmas house מלפני כמה שנים היא יצירת מופת שלא זכתה למעמד הראוי לה. אני מאמין שאם היתה משודרת כיום בנטפליקס נניח היא היתה הרבה יותר פופולרית.מקווה מאוד שההומור שלו יעבוד גם בסרט באורך מלא.

 2. רקאני הגיב:

  ובכן, למקרה שמישהו קוצץ ציפורניו בציפיה לתשובה לשאלה שלעיל, אני שמח לבשר שאמזון פריים מציעים לשכור את הסרט במחיר מבצע של 99 פני בלבד ועל כן צפיתי בו אתמול והתשובה היא: בהחלט כן – מי שאוהב את סוג ההומור הדי ייחודי של סיימון אמסטל יימצא ממנו בשפע ב'בנג'מין'. הסרט מאוד מאוד מצחיק (שוב, באופן המאוד ספציפי שאמסטל כותב ) וככלל הוא סרט חמוד מאוד וכיף לצפיה. יחד עם זאת, הוא לא בדיוק יצירת המופת שקיוויתי שיהיה. הבעיה העיקרית שהעלילה צפויה למדי, על גבול הקלישאה לפעמים ודי ברור מה הולך לקרות עם כל דמות ואיזה מהלך עלילתי היא עומדת לשרת. אז מאוד נהניתי לראות אותו, אבל זה לא סרט שמעיף לך את המוח. הדבר השני שקצת הפריע לי זה שהשחקן הראשי קלירלי מגלם את אמסטל עצמו. עכשיו ברור לי למה אמסטל לא ליהק את עצמו לתפקיד הזה (הוא יותר מדי מבוגר ), אבל יש סצנות שבהן נראה כאילו השחקן הראשי עושה חיקוי של אמסטל במקום לברוא דמות בידיונית לגמרי.
  אין לי מושג אם הסרט הזה היה הצלחה מסחרית אבל אני מאוד מקווה שאמסטל יקבל הזדמנות לממש את הפוטנציאל שלו וליצור בעתיד את המאסטרפיס שאני משוכנע שקיים אצלו.

  • עמית לוי הגיב:

   תודה רבה על התגובה! האמת שהשתדלתי שלא לקרוא עליו ביקורות כדי לבוא בראש נקי, אבל "סרט חמוד מאוד וכיף לצפייה" זה פחות או יותר הווייב שקיבלתי מהטריילר, כך שטוב לדעת שהציפיות שלי הגיוניות. נדמה לי שאמסטל ציין כי הדמות הראשית מבוססת על גרסה שלו מן העבר – היום הוא כבר במקום אחר, מסתבר – כך שקולין נקלע למצב טריקי. אני מניח שזו בעיה להמציא דמות בדיונית לחלוטין כאשר כל הפרסונה והמאפיינים שלה מבוססים על קומיקאי מוכר שהוא גם הבמאי שעובד איתך מדי יום על הסט. זה מזכיר לי קצת משהו שקורה בסרטים של וודי אלן – גם אם הוא עצמו לא מופיע על המרקע, בדרך כלל יהיה שחקן אחר "שיגלם אותו" (כנראה כי גם הוא מבוגר מדי), בין אם זו סקרלט ג'והנסון או ג'סי אייזנברג. פעם זה הפריע לי, אבל כיום זה נראה לי די משעשע.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s