פלאש פורוורד: הסדרות העתידיות של HBO – חלק ב'

ATeach
לפעמים נדמה שכל סופר מצליח או במאי אינדי צעיר שהקרין סרט ב-SXSW, עובד על איזה פיילוט ל-HBO. "אני עובד על פיילוט ל-HBO" זה ה"I'm working on my novel" החדש. אלא שאם היינו פותחים בקבוק שמפניה על כל פרוייקט שנשמע להיט על הנייר אבל נגדע באיבו בשלב הפיילוט, היה צריך לגרד אותנו מהמדרכה. לפיכך, יש לקחת בעירבון מוגבל פוסט שנקרא "הסדרות העתידיות של HBO", אם כי אף פעם לא מזיק לדעת לאן נושבת הרוח.
ולאן נושבת הרוח? בעיקר לכיוון עיבודים מחודשים של סרטים ואדפטציות ספרותיות. בהמשך לפוסט הקודם בנושא, להלן סקירה נוספת של עשר סדרות (או קצת יותר), שנמצאות בשלבים כאלו ואחרים של פיתוח בערוץ שהוא לא טלוויזיה (הוא HBO, כאילו, דה?!).
~
11. סדרת דרמה של סטיב מקווין
אחרי שזכה בפרס האוסקר עבור הסרט הטוב ביותר עם " 12 שנים של עבדות", הבמאי הבריטי המוערך, סטיב מקווין, עובד עפ"י הדיווחים על שתי סדרות טלוויזיה. לפני שנה, דובר על סדרת דרמה שיכתוב יחד עם מתיו מייקל-קרנהן (מתסריטאי "מלחמת העולם Z") ויביים עבור HBO, על חוויותיו של בחור אפרו-אמריקאי צעיר שנכנס למעגל החברה הגבוהה בניו-יורק. בתחילת השנה דובר על פרוייקט טלוויזיוני נוסף, הפעם עבור ה-BBC – דרמה בקנה מידה אפי, על חייהם הלונדוניים של קבוצת חברים שחורים ומשפחותיהם, משנת 1968 ועד 2014.
באוגוסט האחרון פורסמה קריאה לאודישנים בניו-יורק עבור הסדרה של מקווין ל-HBO. יחד עם זאת, לא ברור בינתיים איזה פרוייקט אנו עתידים לראות קודם על המסך, אבל יהיה מעניין לעקוב [דדליין, הדיילי מייל].
~
12. Togetherness & A Teacher / שתי סדרות חדשות מבית היוצר של האחים דופלאס
מארק וג'יי דופלאס הם שני אחים מאוד עסוקים. הבמאים / תסריטאים / מפיקים / שחקנים הללו, נחשבים לשניים מן הכוחות המרכזיים שעיצבו בתעשיית האינדי האמריקאית של תחילת המילניום הנוכחי, את אסתטיקת הממבלקור – סרטים סופר-דלי-תקציב שנעשו ע"י במאים צעירים ועסקו בדמויות מבולבלות בשנות העשרים לחייהן (במילים אחרות: גרטה גרוויג), צולמו בלוקיישנים וכללו דיאלוגים טבעיים שנשמעו כמו שיחות שהייתם מנהלים עם החברים הרגישים שלכם בשירותים, בערב בלי טלוויזיה. כמו רבים מחבריהם ל"תנועה" – אנדרו בוז'לסקי, ג'ו סוונברג, ארון כץ ובמידה מסוימת, לינה דנהאם – גם האחים דופלאס בנו לעצמם שם, השתדרגו לפרוייקטים מתוקצבים (שאפשרו להם ערכי הפקה גבוהים) וצברו הכרה רחבה יותר.
בימים אלו, האחים דופלאס עובדים על שתי סדרות עבור הערוץ המהולל: Togetherness, קומדיה בת 8 פרקים על שני זוגות המתגוררים בלוס-אנג'לס תחת קורת גג אחת ומתמודדים עם בעיות מחיי היומיום והזוגיות; ועיבוד טלוויזיוני (עליו יהיו חתומים כמפיקים) של סרט האינדי, A Teacher, של האנה פידל. הסרט, שהוקרן בשנה שעברה בפסטיבל סאנדנס, עוסק במורה בתיכון שמפתחת רומן סוער עם אחד מתלמידיה.
מצד אחד, הבחירה לעבד את הסרט של פידל למסך הקטן נשמעת קצת משונה בעיני – הסרט נטול עלילה כמעט לחלוטין, ומסתמך בעיקר על טון מוקפד (עם פסקול קודר ושורט של בריאן מקומבר) ואווירה שהופכת מלחיצה יותר, ככל שנוקפות הדקות (במובן הזה, הדחיסה של כל ההתרחשויות למסגרת זמן רציפה וקצובה של סרט, מייצרת תוצאה אפקטיבית בשיאו). מצד שני, יתכן שדווקא קנבס מן הסוג הזה יעניק ליוצריו את המרחב הראוי לשרטוט פרטים חדשים [הוליווד ריפורטר, דה ראפּ].
~
13. Show Me A Hero / מיני-סדרה של דייויד סיימון ("הסמויה") עם אוסקר אייזק וקתרין קינר  
גם דייוויד סיימון – האיש שמאחורי "הסמויה" ו"טרמה" – לא מוצא את עצמו עם הרגליים למעלה. בפוסט הקודם ציינתי את המיני-סדרה שהוא עתיד לכתוב על פועלו של מרטין לותר קינג, בהפקתה של אופרה ווינפרי, אך לאחרונה נתבשרנו שהוא עובד בכלל על מיני-סדרה עם אוסקר אייזק וקתרין קינר בשם, Show Me A Hero. הסדרה, שמבוססת על ספר עיון באותו שם מאת ליסה בלקין, תתרחש בשנות ה-80 המאוחרות ותעסוק בראש עיר צעיר המתמודד עם צו משפטי שמחייב אותו לבנות מספר יחידות דיור עבור מעוטי יכולת, במסגרת שכונות לבנות אמידות. האם זה יעבור בשקט? [הוליווד ריפורטר].
~
14. Ashecliffe / מרטין סקורסזה ודניס ליהיין חוזרים ל"שאטר איילנד"
האם יתכן שקיים בעולם יותר ממרטין סקורסזה אחד? ממש כמו רודנים טוטליטאריים פרנואידיים, אולי גם מרטין סקורסזה ניחן בכפילים ממושקפים עם גבינים עזי מבע, עליהם הוא שולט ממבצרו, בעודו מכרסם עוגיות וצופה בתוכניות ריאליטי. אחרת אי אפשר באמת להסביר את כמות הפרוייקטים שהוא מעורב בהם תדיר: סרטים עלילתיים, סרטים דוקומנטריים (שלו ושל אחרים), פרסומות, סדרות טלוויזיה ומה לא.
במקביל לדיבורים על פרויקט החלומות המתמשך שלו (Silence) ולעבודתו על דרמת הרוקנרול התקופתית בהפקת מיק ג'אגר עבור HBO, סקורסזה מתעתד לחזור לעולם של "שאטר איילנד" ולעבד אותו לסדרת טלוויזיה שתשודר אף היא ב-HBO ותיקרא ע"ש בית-החולים הפסיכיאטרי, "אשקליף", הממוקם בכלא שעל האי. הסדרה תתרחש לפני מאורעות הספר של דניס ליהיין והסרט של סקורסזה משנת 2010, ותחקור את הסודות והפשעים שביצעו מייסדי בית-החולים. אישית, אני לא מחסידיו של הסרט, אבל זה לא שלא היו מעולם סדרות טלוויזיה על איים מוזרים שגרמו לי להיצמד למרקע [דדליין].
~
15. Criminal Justice / דרמה בכיכובו של ג'ון טורטורו
זה התחיל ב-2012 עם ג'יימס גנדולפיני, שאמור היה לככב במיני סדרה בהפקת HBO בשיתוף עם ה-BBC, ומשזה הלך לעולמו במפתיע, התגייס למשימה רוברט דה-נירו, אך בעיות בלוח הזמנים הצפוף של הדה-נירו הובילו לכך שאת התפקיד הראשי ב-Criminal Justice, יגלם לבסוף ג'ון טורטורו. הסדרה תעסוק בעורך דין "רודף אמבולנסים" (עו"ד שמבחין בתאונה ורודף אחר הפצוע לביה"ח, להציע את שרותיו), שהופך מעורב בהגנה על בחור צעיר שנאשם ברצח נערה באפר ווסט סייד, ניו-יורק. היא מבוססת בחופשיות על דרמת פשע באותו שם שיצר פיטר מופאט ל-BBC ב-2008. ריצ'רד פרייס ("צבע הכסף") כותב, כשעל מלאכת ההפקה והבימוי מופקד סטיב זאיליאן ("כל אנשי המלך") [הוליווד ריפורטר].
~
16. Headhunters / גרסה טלוויזיונית למותחן הנורבגי של יו נסבו, "ציידי הראשים"
בשנת 2011 עלה לאקרנים בנורבגיה סרטו של מורטן טילדום, "ציידי ראשים", עפ"י המותחן של יו נסבו. התוצאה: הסרט הנורבגי הרווחי ביותר בכל הזמנים. ידוע שעם הצלחה אין להתווכח, ומה שטוב לנורבגים – טוב לא פחות לצופי HBO. אלכסנדר וו, שכתב כמה מפרקי "דם אמיתי", יעמוד מאחורי התסריט והפקת העיבוד החדש, ולמקרה שאתם פחות מעורים בספרות מתח נורבגית, כך מתוארת עלילת "ציידי הראשים" בגב הספר (שראה אור בהוצאת בבל, בשנה שעברה):
"רוגר בראון הוא צייד ראשים בשירות תאגידי ענק סקנדינביים. הוא מבריק, משכיל, ערמומי ודיסקרטי, ורק מעטים יודעים שהוא מספר אחת בתחומו. בראון יודע הכול על כולם אבל אף אחד לא יודע עליו כלום. למשל, אף אחד לא יודע שעל אף שכרו האסטרונומי, את סגנון החיים הראוותני שלו ואת הגלריה לאמנות של אשתו הוא מעדיף לממן באמצעות ציד מסוג אחר.
בפתיחת אחת התערוכות בגלריה הוא מוצא בדיוק את הראש שהוא מחפש בשביל אחד מלקוחותיו. זהו קלס גרבה, ראש גדול, יזם הולנדי מרשים שזה עתה עזב את החברה המצליחה שהקים. חוץ מזה, מקווה בראון, יכול להיות שלאיש הזה יש משהו שהוא רוצה: גרבה מזכיר כבדרך אגב שיש ברשותו תמונה אבודה של פטר פאול רובנס שעקבותיה נעלמו מאז מלחמת העולם השנייה.
מצד שני, ייתכן שהמפגש הזה הוא הדבר הנורא ביותר שאי פעם קרה לו" [וראייטי].
~
17. Pharaoh / רידלי סקוט בסדרה על השפעה-חייזרית-במצרים-הקדומה-שהיא-לא-סטארגייט
עבר הרבה זמן מאז שראיתי סרט של רידלי סקוט. למעשה, הסרט הכי חדש מהפילמוגרפיה של רידלי סקוט שראיתי הוא "אנשי המזימות" (2003) עם ניקולס קייג', שזכור לי שמאוד אהבתי. אבל מאז, שום דבר של רידלי סקוט לא נשמע לי מספיק מעניין (למעט אולי "היועץ", שזכה לכל-כך הרבה בוז ונראה כל-כך טראשי, שלא מן הנמנע שאצפה בו מתישהו).
בכל אופן, כרגע עושה רושם שרידלי סקוט בקטע של מצרים. בסוף השנה עתיד לעלות למסכים סרטו החדש, "אקסודוס: אלים ומלכים", אפוס תנכי המגולל את סיפור יציאת מצרים (עם כריסטיאן בייל בתפקיד משה), זאת לאחר שבחודש אפריל פורסם כי הוא עתיד לביים לרשת HBO את הסדרה "פרעה". בקצרה, מדובר בסדרה על חייזרים במצרים. ובגרסה המורחבת: סדרה על השפעות חייזריות במצרים העתיקה, שהיא לא סטארגייט. טוב, לפחות אנחנו יודעים שלרעיון הזה יש פוטנציאל, רק שבינתיים לא ברור מה סקוט יביא אתו לשולחן [וראייטי].
~
18. In America / ג'ים שרידן מעבד את סרט הקולנוע שלו למסך הקטן
ברוח ההגירה (כלומר, העלייה) הרומנטית ששורה על הישראליאנה בתקופה האחרונה, נראה שאין סרט מתאים יותר להעביר אתו את החג מאשר "באמריקה". סרטו של ג'ים שרידן ("כף רגלי השמאלית"), יצא בשנת 2002, ותיאר את קשיי ההתאקלמות של משפחה אירית המגיעה לארה"ב בשנות ה-80, בחיפוש אחר התחלה חדשה. את אם המשפחה גילמה השחקנית הבריטית סמנתה מורטון, שכיכבה באותה שנה ב"דו'"ח מיוחד" של ספילברג, ושנה לאחר מכן בסרט המד"ב המיוחד "קוד 46", מה שגרם לי להרגיש באותה תקופה כאילו אני רואה אותה בכל מקום (או לפחות בשלושה סרטים).
באיחור קל של 12 שנה, הבמאי האירי פורט את השטר הקולנועי של "באמריקה" למטבעות טלוויזיוניים ומפקיד אותם בבנק היוקרתי של HBO. כנראה שלא סיפרו לו שברלין זאת האמריקה החדשה [דדליין].
~
19. The Brink / ג'ק בלאק וטים רובינס מנסים למנוע מלחמת עולם שלישית
בעקבות פיילוט שעלה יפה, הזמינה רשת HBO את העונה הראשונה של The Brink: קומדיה שחורה מהזירה הפוליטית, שתעסוק בניסיונות הממשל והצבא בארה"ב, להתמודד עם כאוס שפרץ בעקבות משבר גיאופוליטי ולמנוע מלחמת עולם שלישית. ג'ק בלאק וטים רובינס יגלמו שניים מהתפקידים המרכזיים, תחת בימויו של ג'יי רואץ' ("אוסטין פאוורס").
רואץ' אגב, עובד על קומדיה נוספת לערוץ, ומסקרנת לא פחות (אם לא יותר), בשם Women In Space, פרי עטה של כריסטין גור, אחת מתסריטאיות "פיוצ'רמה" (והבת של). עלילת "נשים בחלל", תעסוק במסען של חבורת אסטרונאוטיות, בדרכן ליישב כוכב לכת. האם זה אומר שנזכה להופעת אורח של לילה? [דדליין].
~
20. The Casual Vacancy / מיני סדרה על-פי הרומן למבוגרים של ג'יי.קיי רולינג
אתם יודעים, נו, ג'יי. קיי. רולינג, הסופרת ההיא שכתבה את הספרים ההם  – משהו עם קוסמים, נדמה לי – שהפכו לסדרת סרטים שהצליחה לא רע בקופות? אז אותה ג'יי. קיי. רולינג, שחררה לפני שנתיים רומן ראשון למבוגרים, שנודע בארצנו תחת השם "כיסא פנוי" (ספרי עליית הגג), ואותו רומן ראשון למבוגרים הופך בימים אלו למיני-סדרה טלוויזיונית, בשיתוף פעולה של רשת HBO עם ה-BBC. הקאסט הבריטי הוכרז ביוני השנה, ובינתיים מחכים לראות מה יוליד יום. למקרה שסקרנותכם נעצרה עם תום הרפתקאותיו של הקוסם הממושקף, כך מתוארת עלילת "כיסא פנוי" בגב הספר:
"רומן גדול על עיירה קטנה…
מותו הפתאומי של בארי פֶרבְּראדֶר בגיל ארבעים וקצת מכה בהלם את תושבי העיירה פַּגְפוֹרד. על פני השטח, פּגפורד היא עיירה אנגלית מנומנמת עם כנסייה עתיקה וכיכר שוק מרוצפת אבנים עגולות, אבל מתחת למעטה הפסטורלי רוחש מאבק איתנים…
עשירים נגד עניים, ילדים נגד הורים, נשים נגד גברים, מורים נגד תלמידים… העיירה היא לא מה שנראה ממבט ראשון.
והכיסא המיותם שמשאיר בארי במועצת העיירה הוא עילה להתלקחות המלחמה האכזרית ביותר שידעה העיירה מעולם. מי ינצח במערכת הבחירות הלוהטת, עתירת הצביעוּת, המביאה לחשיפות לא צפויות?" [בי.בי.סי].
TCV
פוסט זה פורסם בקטגוריה בקרוב!, טלוויזיה, טלוויזיה בריטית, קולנוע אינדי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s