פסטיבל ברלין 2010

goldener.jpgפסטיבל ברלין 2010 הוא הזדמנות נהדרת לבחון את ההיצע המתחדש של הקולנוע העולמי הנוכחי. השנה חוגג פסטיבל הקולנוע הנחשב 60 שנים להיווסדו, ובדומה לפסטיבלים אחרים, כגון סאנדנס וקאן, סביר שחלק לא מבוטל מהסרטים המוקרנים בו בימים אלו בבכורה עולמית, יזכה לתהודה רחבה יותר במהלך השנה הקרובה ברחבי עולם.

As We Speak, הפסטיבל בעיצומו (11-21/02/10), ורגע לפני שאנשים בעניבות פרפר יספיקו לנפנף בדובי זהב וכסף, חשבתי שיהיה נחמד לבחון אילו סרטים משתתפים בתחרות, ולגרות את בלוטות הטעם תוך כדי התהליך. קחו נשימה עמוקה.

Apart Together / סין

במאי: וואנג קוואנן (Lunar Eclipse, The Story of Ermei, Tuya's Marriage, Weaving Girl).

על הסרט: מדובר בסרט הפותח את הפסטיבל מאת במאי שכבר מכיר כמה סיבים בשטיח, כמי שזכה להניף דוב זהב משלו עבור Tuya's Marriage מ- 2007. סרטו הנוכחי הוא דרמה המגוללת את סיפורו של חייל קווימינטנג אנטי-קומוניסט לשעבר, החוזר לשנחאי על מנת למצוא את אהבתו הראשונה שהותיר בסין 50 שנים קודם לכן. בשנת 1949 עזב את המדינה במהלך מלחמת האזרחים שהפרידה בין טיוואן לסין וכעת הוא מגלה שהאישה שאהב נשואה לאיש צבא השחרור העממי.

מצפה או מחכה: הסרט נשמע מעניין מאוד, אך על מנת להבין את הקונפליקט המרכזי שבו, רצוי לדעת קצת על ההיסטוריה של סין, ולכן עד שאסיים את שיעורי הבית אעדיף לחכות מעט. אבל ממש מעט.

A Family / דנמרק

במאית: פרנילה פישר כריסטנסן (Indien, Habibti My Love, A Soap, Dancers).

על הסרט: סרטה של כריסטנסן (שאף היא לא זרה בפסטיבל, ובשנת 2000 אף זכתה בפרס בפסטיבל סרטי סטודנטים בת"א), מספר על בת למשפחת אופים מפורסמת המתעתדת להגשים את חלומה הגדול בניו יורק. ברגע שהיא עוזבת את הגלריה שבבעלותה עם אהובה לטובת העיר הגדולה, היא נזעקת חזרה לביתה בעקבות מחלתו הפתאומית של אביה. עד מהרה היא מוצאת עצמה בבעיה כשהיא מתבקשת לקחת את הבעלות על המאפיה רבת המוניטין של משפחתה (זו שמחוררים בה בצק, לא אנשים), בעוד חברה ושאיפותיה מושכים אותה לכיוון אחר.

מצפה או מחכה: סרט דני על משפחת אופים נשמע דווקא לא רע, בהנחה שהוא לא הופך לאיזו מלודרמה סנטימנטלית. נחכה ונראה.

A Somewhat Gentle Man / נורווגיה

במאי: הנס פטר מולאנד (The Last Lieutenant, Zero Kelvin, Aberdeen, The Beautiful Country, Pedersen: High-School Teacher).

על הסרט: מולאנד היה מועמד בעבר לדוב הזהב על סרטו משנת 2004, The Beautiful Country. הפעם הוא שב עם סיפורו של בחור המשתחרר מבית הסוהר, בתום 12 שנות מאסר בעוון רצח. עם שחרורו הוא נקלע לדילמה האם לרצוח את האדם שהביא להסגרתו או כמו שאומרת לואיז היי, לנסות ולרפא את חייו הקודמים הכוללים אישה ובן מבוגר.

מצפה או מחכה: גנגסטר לשעבר עם דילמות מוסריות – אני אחכה עם זה..

woman.jpgA Woman, a Gun and a Noodle Shop / סין

במאי: ז'אנג יימו (פנסים האדומים, גיבור, מחול הפגיונות, קללת פרח הזהב, טקס פתיחת אולימפיידת בייג'ינג 2008).

על הסרט: את ז'אנג יימו אין ממש צורך להציג, אבל את "אישה, אקדח וחנות אטריות" דווקא כן. עפ"י השמועות, מדובר בקומדיה שחורה (!), שהיא מעין עיבוד סיני ל"רציחות פשוטות" של האחים כהן. בעל מסעדה עם אישיות גועלית מגלה כי אישתו מנהלת רומן עם הטבח ושוכר שוטר כדי לרצוח אותם. מסתבר שהזוג המאוהב חושב גם הוא להיפטר מבעל המסעדה. אבל מה חושב השוטר?

מצפה או מחכה: ללא ספק, מצפה לראות את הטבילה של יימו במרחצאות הקומדיה, מה גם שלראות אותו עושה האחים כהן זה בכלל מסקרן! עם זאת, מעניין לדעת מה הוא היה עושה עם יהודי טוב למשל.

Caterpillar / יפן

במאי: קוג'י וואקמאטסו (Ecstasy of the Angels, Go, Go Second Time Virgin).

על הסרט: מדובר בסרט המאה של הבמאי היפני, שעורר ב- 65' שערוריה עם סרטו Affairs Within Walls (שהיה מועמד אף הוא לפרס הדוב), בשל תכניו המיניים הבוטים והעובדה שנשלח לפסטיבל בטרם עבר את אישור הרשות המפקחת לקולנוע ביפן. חלק ניכר מסרטיו משוטטים באיזורי האקספלוייטיישן והפינקו (פורנו רך יפני). השנה הוא מגיע לפסטיבל עם סרט העוסק בהתמודדותה של אישה לאחר שבעלה, איש צבא מוערך, שב ממלחמת סין-יפן השניה לאחר שאיבד את ידיו ורגליו. עפ"י הבמאי, הסרט נעשה במטרה להבין את הצעירים של שנות השישים והשבעים מתוך חקירת תקופת החיים של הוריהם.

מצפה או מחכה: מצפה מאוד (עם חשש קל לבחילה). נשמע חזק ושונה והעובדה שמדובר בבמאי שנוי במחלוקת רק הופכת את העניין למסקרן יותר.

Faith / גרמניה

במאי: בורהן קוורבני

על הסרט: מדובר בסרט שהוא למעשה פרוייקט הגמר של הבמאי הגרמני-אפגני הטרי, בו הוא מגולל את סיפורם של שלושה צעירים מוסלמים ומעמת אותם עם האמונות והערכים שלהם אול מול מציאות הטופחת על פניהם. מריים היא נערה שנקלעה להיריון לא מכוון; סמיר הוא בחור ניגרי המפתח מערכת יחסים קרובה עם גבר אחר ואסמעיל הוא שוטר הפוגש באישה אשר נפגעה בעברה מריקושט שנפלט מאקדחו.

מצפה או מחכה: אומנם חייהם של צעירים מוסלמים נשמע דווקא דבר מעניין, אך משהו בדת הזו אף פעם לא משך אותי (מצד שני, זה גם לא שאני מכיר אותה לעומק..). לא אתנגד לצפות אך גם לא אכסוס ציפורניים.greenberg.jpg

Greenberg / ארה"ב

במאי: נוח באומבך (בועטים וצורחים, חיים בין השורות, מרגו בחתונה).

על הסרט: או, סוף סוף פנים מוכרות. "אני מתרשמת ממך. אתה נראה ממש בסדר עם זה שאתה לא עושה כלום. אתה לא מרגיש לחוץ להיות מצליח, כלומר, עפ"י סטנדרטים של אנשים אחרים", המשפט הזה מסכם ככל הנראה את "גרינברג" בו בן סטילר מגלם בחור צעיר ומובטל שהמושג שאיפות הוא לא בדיוק חלק מהאג'נדה שלו, המפתח קשר רומנטי עם בחורה מתוסבכת.

מצפה או מחכה: למען האמת, מבין כל סרטיו של באומבך, גרינברג הכי פחות מושך אותי – איפה הצבעים החומים, איפה הצילום התזזיתי, ואיזה מן דבר זה סרט שבו אף דמות לא מפרסמת שום דבר בניו-יורקר? ולשאלתכם – מצפה ביותר כי הסיכוי שהוא באמת יאכזב אותי שואף לסיכוי שאני אחבב את אדם סנדלר בסרט שהוא לא "מוכה אהבה".

Honey / טורקיה

במאי: סמיח קפלנוגלו (Angel's Fall, Egg, Milk).

על הסרט: סרטו האחרון, Milk, היה מועמד לפרס אריה הזהב בוונציה והתקבל בהתלהבות בפסטיבל הקולנוע בירושלים. סרטו הנוכחי עוסק בילד בן שש בשם יוסוף, המספר לאביו הכוורן על חלום שהטריד את שנתו. בתגובה אביו מפציר בו שלעולם לא יחלוק את חלומותיו עם אחרים. כשיום אחד הדבורים נעלמות, אביו של יוסוף מחליט לנדוד להרים מתוך תהיה לגבי מקור פרנסתו. זמן קצר לאחר מכן, בנו מפסיק לדבר. לאחר שעוברים ימים רבים והאב אינו חוזר, מחליט יוסוף לצאת למסע חיפוש אחר אביו על מנת לגלות האם החלום שחלם עתיד להתגשם.

מצפה או מחכה: מצפה במיוחד. אעפ"י שלא הזדמן לי לראות סרטים של קפלנוגלו, הסיפור הנוכחי נשמע מאוד מיוחד ומושך עם האלמנטים המטאפיזיים שלו, ושילובו עם עלילת מסע, התבגרות וחיפוש. נשמע יופי.

Howl / ארה"ב

במאים: רוב אפשטיין וג'פרי פרידמן (Times Of Harvey Milk, Common Threads: Stories From The Quilt, Where Are We? Our Trip Through America, Celluloid Closet, Paragraph 175).

על הסרט: לאחר שורה של סרטים המתעדים את רדיפת ההומוסקסואלים בתקופת הנאציזם, סקירת התיחסויותיה של הוליווד כלפי להט"בים בקולנוע, ומפגש עם גייז בסן פרנסיסקו, אפשטיין ופרידמן מגיעים עם אחד הסרטים היותר מסקרנים כרגע בפסטיבל, במרכזו ניצב משורר דור הביט, אלן גינסברג (אותו מגלם ג'יימס פרנקו עם משקפיים אופנתיות במיוחד), בתקופה הסוערת בה פרסם את הפואמה "יללה".

מצפה או מחכה: מצפה, בטח שמצפה. על אף שמעולם לא השתגעתי על ג'יימס פרנקו, סיפורים על חברי דור הביט הם דבר שתמיד מעניין לשמוע, אנשים שהפכו לאגדות שהאימפקט שנוצר בעקבות היצירות שלהם הוא דבר מעורר השראה לצפות בו עבור כל אדם כותב. אה, וגם ג'ון האם משתתף. נדמה לי שזה אומר הכל.

franco.jpg

If I Want To Whistle, I Whistle / רומניה/שוודיה

במאי: פלורין סרבן

על הסרט: סיפורו של נער צעיר העומד להשתחרר מן הכלא תוך ימים ספורים, עד שלפתע אימו הנעדרת צצה לחייו ומאיימת לקחת ממנו את אחיו הקטן. כשחרדתו גוברת הוא מחליט לחטוף עובדת סוציאלית צעירה בה הוא מאוהב ולברוח מן הכלא על מנת להציל את אחיו האהוב. במסורת הסרטים הריאליסטים של צעירים המתמודדים עם מציאות קשה, גם הסרט הזה מאוכלס בשחקנים לא מקצועיים אשר עברו הכשרה, במטרה לנתב את האיכות האותנטית שהם מביאים למסך. הסרט עובד במקור ממחזה באותו שם של אנדריאה ולין.

מצפה או מחכה: מחכה. זה לא שלא צפיתי ב- 16 מתוק או האלאם פו. כלומר, סיפורים טובים על נערים קשי יום עם תסביך אימהות החיים בעולם שמכווץ את חלומותיהם וגורם להם לעשות דברים לא חוקיים כבר ראיתי (טוב, אולי לא ברומנית). אני אשמח להנות מסיפור נוסף שכזה רק בתקווה שיהיה בו ייחוד ומשחק משובח.

Jew Suss — Rise and Fall / אוסטריה/גרמניה

במאי: אוסקר רוהלר (No Place To Go, Agnes And Brothers, Atomised).

על הסרט: בשנת 1940, גילם השחקן פרדיננד מריאן את יוזף זיסקינד אופנהיימר, בסרט התעמולה האנטישמי "היהודי זיס" שבוים ע"י פייט הרלן עפ"י הזמנתו של שר התעמולה יוזף גבלס. Jew Suss — Rise and Fall מציג את השפעתו ההרסנית של "היהודי זיס" על השחקן האוסטרי שגילם אותו, פרדיננד מריאן.

מצפה או מחכה: מצפה על קצות האצבעות. הסרט הזה נשמע מרתק, ועוד בהתחשב בכך שרוהלר ביים עיבוד (שעדיין לא ראיתי) לאחד הספרים הכי אהובים עלי, "החלקיקים האלמנטריים", מראה כי לבחור יש טעם טוב בכל הנוגע לסיפורים מעניינים.

How I Ended This Summer / רוסיה

במאי: אלכסי פופוגרבסקיי (Roads to Koktebel, Simple Things).

על הסרט: סיפור המתרחש בתחנת מחקר לשעבר באי מבודד באוקינוס הארקטי. סרגיי הוא מטאורולוג וותיק המצוי על האי מספר שנים ומתגעגע לחזור אל אשתו ובנו, ובינתיים מחכה לספינה שאמורה לאסוף אותו הביתה. פאבל, לעומתו הוא בחור צעיר שעדיין ממתין להרפתקה שיחל לה כשהצטרף למשלחת אל האי. כעת נותרו רק שניהם, במקום בו יום בודד עלול להימשך שבועות היות והשמש אינה שוקעת בקיץ באזור הצפוני המרוחק. פבל מנסה להסתיר מפניו של סרגיי הודעה מסתורית שנתקבלה במכשיר הקשר עד שהוא לומד כי הספינה שהייתה אמורה לאסוף אותם כבר לא תגיע בשנה הקרובה. מבוסס על יומניו של חוקר הקוטב הסובייטי נ.וי. פיינג'ין.

מצפה או מחכה: מצפה. נשמע טוב, קריר, עם סיפור טוב על אנשים בסביבה מבודדת ויוצאת דופן.

Mammuth / צרפת

במאים: גוסטאב דה קרוורן ובנואה דלפין (Avida).

על הסרט: גבר בן 60, מופנם וכבד גוף שפרש מעבודתו בבית מטבחיים, יוצא למסע על אופנוע "ממוטה" מהסבנטיז, על מנת להביא הוכחות להיותו שכיר לשעבר עבור קרן הפנסיה שלו, לאחר שהתברר כי חלק ממעסיקיו "שכחו" לציין את הכנסותיו. במהלך המסע הוא מתוודע לחברים ומכרים ישנים, ומגלה להפתעתו שעד היום כולם חשבו שהוא די, איך לומר.. אדיוט. מפגש עם אחיניתו הצעירה משחרר בו מחסום רגשי שנוצר בעקבות טראומת עבר, וכשרונו כמשורר מתחיל לתת את אותותיו.

מצפה או מחכה: האמת, לא נפלתי. אם כבר, אז הסרט הקודם והסוריאליסטי שלהם נשמע הרבה יותר מעניין מסיפור המסע המפוקח הזה.

On The Path / בוסניה הרצגובינה/קרואטיה/אוסטריה/גרמניה

במאית: יאסמילה זבאניץ' (גרבאוויצה).

על הסרט: לאחר שקטפה שלושה פרסים באותו פסטיבל בשנת 2006 (כולל פרס הסרט הטוב ביותר על "גרבאוויצה"), חוזרת זבאניץ' עם סרט העוסק בתלאותיהם של זוג אוהבים – לונה ועמאר. לאחר שעאמר מפוטר מעבודתו במוזיאון עקב שתיה מופרזת, הוא מוצא משרה עם שכר הולם בצידה בקהילת ווהאבים מוסלמית מרוחקת. לאחר שלונה מבקרת בקהילה, עמאר מסרב לחזור עימה לביתם בטענה שהמקום הפך אותו שלו יותר ומונע ממנו לשתות. כעבור מספר שבועות עמאר חוזר והיא מגלה שמשהו בו השתנה. אט אט היא מתחילה לפקפק באמונותיה, ושואלת את עצמה האם אהבה זה מספיק על מנת להחזיק את שניהם ביחד.

מצפה או מחכה: אומנם טענתי שהדת המוסלמית לא ממש עושה לי את זה, אבל השפעות של קבוצות דתיות או קהילות משונות על בני אדם זה כבר משהו אחר לגמרי. אומנם לא מצפה בטירוף אבל גם לא הייתי מחזיר את ה- DVD למכונה לפני שצפיתי בו.

Puzzle / ארגנטינה/צרפת

במאית: נטליה סמירנוף

על הסרט: מה זה העולם של אווטאר לעומת העולם המוזר באמת של משחקי ההרכבה? הרי לכם סרט ביכורים המתאר כיצד פאזל שקיבלה אישה ליום הולדתה ה- 50, הצליח לשנות את חיה. לאחר שהיא מגלה להפתעתה כי היא כישרון מבוזבז בכל הנוגע לצירוף פיסות קטנות לכדי תמונה שלמה, היא נתקלת (ב מ ק ר ה) במודעה המחפשת אחר שותפ/ה לטורניר פאזלים. כשהיא מגלה שבצד השני של המודעה מסתתר לו רווק עשיר חובב משחקי קודקוד, היא מחליטה לבלף מעט את משפחתה, ולהתמסר באובססיביות לעולם הפאזלים המופלא, כל הדרך אל הגביע הנחשק.

מצפה או מחכה: בוודאי שמצפה. סרט כה חביב, שאני לא אצפה לו? משהו בסרט הזה משדר לי תחושת פאן ונראה לי שאני בהחלט אהנה ממנו.

Submarino / דנמרק

במאי: תומס וינטרברג (החגיגה, וונדי היקרה).

על הסרט: לאחר סדרת סרטים שזכו לכישלון קופתי, וינטרברג שב עם דרמה אפלולית המבוססת על ספרו של המחבר הדני, ג'ונאס ט. בנגטסון. במרכז הסרט סיפורם של שני אחים: ניק, בן 33, משוחרר טרי מהכלא, שרירן ששותה בלי סוף על מנת להתחסן מהעולם, ואחיו, הורה יחיד לילד בן שש ומכור לסמים. שני האחים גדלו יחד בנסיבות מחפירות ונקרעו האחד מן השני כתוצאה מטרגדיה. בעוד דרכיהם מצטלבות מפעם לפעם, נראה כי המקום היחידי בו יפגשו באמת הוא בבית הסוהר.

מצפה או מחכה: אני רואה שלברלינאים יש קטע עם בתי כלא, אבל זה בסדר כי לי יש קטע עם תומס וינטרברג, ובגלל שדי חיבבתי את וונדי היקרה (וגם הטריילר נראה לא רע), אני מצפה לראות את הסרט הזה (ששמו אגב, קרוי על שיטת עינויים מזעזעת).inside-me.jpg

The Killer Inside Me / ארה"ב/בריטניה

במאי: מייקל ווינטרבוטום (וונדרלנד, אנשי המסיבות, קוד 46, בכוח הלב).

על הסרט: סרט ניאו-נואר המבוסס על ספרו של מחבר מותחני הפשע ג'ים תומפסון. בלב הסיפור ניצב שריף בשם לו פורד, אדם חברותי שאפילו מסתדר עם הפושעים בעיירה הקטנה עליה הוא מגן (מה שמוביל אותם לחשוב שאולי משהו קצת דפוק אצלו בראש). אך נראה כי מאחורי חזותו המהוגנת לכאורה, שוכנת אישיות בעייתית ואפלה, וכשקורבנות רצח במחוז מתחילים להערם, נשאלת השאלה האם האדם שאמור להגן על התושבים, הוא זה שהתושבים צריכים הגנה מפניו?

מצפה או מחכה: מותחנים אפלים המבוססים על ספרי פשע זולים הם דבר נהדר, ולמרות שלא בטוח שהסיפור הזה אכן מותח, הדמות המרכזית נשמעת מעניינת ומשובשת, ולכן אצפה לו עם עין אחת פקוחה.

The Ghost Writer / צרפת/גרמניה/בריטניה

במאי: רומן פולנסקי (תינוקה של רוזמרי, צ'יינטאון, פרנטיק, השער התשיעי, הפסנתרן).

על הסרט: הנה הוכחה שאם אתה קולנוען מספיק מוכשר, אפילו אם אתה בכלא עם יד אחת קשורה מאחורי הגב, עדיין תוכל לסיים את סרטך בזמן להקרנה בפסטיבל נחשב, ועל מי היינו סומכים שיעשה את זה אם לא על פולנסקי? כשהוא מתבסס על ספרו של רוברט האריס, יוצר פולנסקי סרט מתח מקפיץ המספר על סופר צללים בריטי הנשכר לכתוב את זכרונותיו של ראש ממשלת בריטניה לשעבר. בהמשך הוא כמובן מגלה שעשה טעות נוראית, כי ראש הממשלה אומנם נראה כמו ג'יימס בונד, אבל הוא הרבה פחות נחמד ממנו כשמדובר בסודות אפלים הצצים מעברו.

מצפה או מחכה: על אף שפירס ברוסנן הוא אחד השחקנים השנואים עלי בתבל עם פרצופו הזחוח ותסרוקתו השמנונית, העובדה שהוא מגלם את הנבל תקל עלי לשנוא אותו, ומכיוון שהטריילר נראה משכנע, יואן מגרגור משתתף ופולנסקי מביים, אני ללא ספק מחכה ומצפה.

gh.jpg

The Hunter / גרמניה/אירן

במאי: רפי פיטס (The Fifth Season, Sanam, It's Winter).

על הסרט: במאי אירני זה היה מועמד לקבל דובי בשנת 2006, עבור סרטו It's Winter. סרטו הנוכחי הוא דרמת מתח על אדם המשתחרר מהכלא ומוצא עבודה כשומר לילה במפעל בטהרן. יום אחד הוא חוזר הביתה ומגלה שאשתו ובתו נעלמו. לאחר זמן מה הוא מחליט לפנות למשטרה, ומה שהוא מגלה עתיד לשנות את חיו ולשחר אותו אל מסע קטלני.

מצפה או מחכה: הסיפור נשמע דווקא לא רע, עם בימוי אינטנסיבי ועומק פסיכולוגי אני מניח שהדבר הזה יכול לצאת מעניין. נראה.

run.jpg

The Robber / אוסטריה/גרמניה

במאי: בנימין הייסנברג (Sleeper).

על הסרט: סרטו השני בסך הכל של הייסנברג נשמע די מגניב – הוא מעמיד במרכזו דמות של אתלט – אצן זריז שהוא גם… שודד בנקים! אדם המכור לאדרנלין והריגוש שבמעשה, רץ ובורח ללא מטרה, העיקר להישאר בתנועה (ראן לולה ראן?). הסרט מבוסס על ספר שכתב מרטין פרינז ששאב השראה בעצמו מסדרת פשעים אמיתית שהתרחשה באוסטריה.

מצפה או מחכה: בתור מי שרץ חמש דקות וכבר כואב לו הצד, אני אשמח להמיר את סוג הפעילות הזה בצפיה פאסיבית באדם אחר רץ (ואם הוא עוד שודד בנק ובורח משוטרים אז בכלל..).

 

הסקירה הנ"ל אינה כוללת את הסרטים שיצאו מהתחרות, גם כי הם לא רלוונטיים לנושא וגם, אם לצטט את דייב איגרס בפתיחת "יצירה קורעת לב של גאוניות מרעישה":

אני עייף!

לבי טהור!

וגם:

אתם עייפים.

לבכם טהור!

פוסט זה פורסם בקטגוריה פסטיבלי קולנוע. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על פסטיבל ברלין 2010

  1. אני מצפה מאוד ל"גרינברג", גם בגלל באומבך שאני מאוד אוהב אבל בעיקר בגלל השחקנית גרטה גרוויג, נסיכת הממבלקור היפהפיה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s